DERBI U MAKSIMIRU: Dinamo s rezervama nije uspio dobiti Rijeku

Dinamo je derbi s Rijekom u 33. kolu Prve HNL morao započeti s nekim igračima iz druge momčadi.

Sve zbog kartona Ademija, Doumbije, Fiolića i Rrahmanija, a ozlijeđeni su Lešković, Moro, Olmo, Hodžić, a nisu bili sposobni zbog manjih ozljeda ni Benković ni Sosa.

Dinamo je zaigrao s dvojicom debitanata – Brazilcem Gabrielom na stoperu i Karlom Muharom na zadnjem veznom. Na klupi su Cekici, Morris, Ćuže, Đurasek, Perković i Miklić. U Rijeci nedostaje Heber.

Kod Rijeke je najveći izostanak onaj Brazilca Hebera.

U 2. minuti je Rijeka mogla povesti. Pogreška Muhara, kojem je Čolak presjekao dodavanje i izbio sam pred Livakovića i u lobu pogodio stativu.

U 21. minuti stativa za Dinamo. Lecjaks sjajno ubacuje iz auta, tu je Perić, a Bradarić je pokušaju izbiti loptu i pogodio stativu svog gola. Tri minute kasnije ozlijedio se Ćorić i ulazi još jedan iz druge momčadi – Đurasek.

U 39. šok u Maksimiru. Rijeka vodi izuzetnim zgoditkom. Acosty je uzeo loptu na 20 metara od gola i iz okreta pogodio rašlje za 0:1. Dinamova je obrana zakasnila.

U drugom poluvremenu Dinamo kreće i u 50. minuti dvije čiste prilike za Gojaka. Ali, Sluga brani. U 58. minuti sjajna lopta Hajrovića za Soudanija, on bježi u 16 metara, dodaje desno Gavranović, ali opet ništa. Sjajna prilika.

Dinamo daje sve u napad i podiže tempo. Ulazi za Dinamo Miklić, još jedan iz druge momčadi. Dinamo napada, ali bez rezultata. Iz kontri Rijeka je opasna.

Ostalo je na kraju 1:0 za Rijeku.