DERBI U MAKSIMIRU: Dinamo nije uspio pobijediti Rijeku – 3:3

Dinamo i Rijeka u Maksimiru su igrali utakmicu trećeg kola HNL-a.

Dinamo je bolje otvorio utakmicu i pritisnuo Rijeku i u 9. minuti je 1:0. Majer je ubacio iz kornera u kazneni prostor, nastala je gužva, na loptu je išao vratar Labrović i stoper Dinama Dino Perić, koji ga je nadvisio glavom i zabio za vodstvo.

Dinamo i dalje napada, izvodi nekoliko kornera, igra stalno pred šesnaestercom Rijeke. Dinamo djeluuje energičniije, ima posjed lopte u prvih dvadesetak minuta. I onda u 23. hladan tuš za navijače Dinama i golčina Abassa u prvom pravom izlasku Rijeke prema Livakoviću. Pucao je s ruba šesnaesterca i zabio za 1:1. Čisti poklon Dinama.

Nadmoć i osam kornera Dinama, ali nema zgoditka. U 31. Ivanušec lijepu tuće tk pokraj lijeve vratnice. I u 33. Dinamo opet vodi. Obrana Rijeke odbija jednu loptu, na nju poliječe Menalo, činilo se da će pucati, ali zagrađuje dobr obrambenog igrača Rijeke, nalijeće Majer i sjajno pogađa vratnicu od koje  se lopta odbija u mrežu.

I onda opet velika pogreška Dinama. Kratko vraćena jedna lopta Dinamove obrane, nalijeće Abass i uzima loptu i opet zabija za 2:2. Bila je to 37. minuta. I onda novi šok za Dinamo. Opet obrana Dinama spava, loptu prihvača Drmić i zabija ua 2:3. Biala je to 43. minuta.

Dinamo je opet sdilovito krenuo i u 50. Tomečak izbacuje sa crte i sprječava izjednačenje. U 59. Oršić zabija za 3:3 nakon velike pogreške vratara Labrovića. Bksao je loptu ravno na noge Oršiću koji iz okreta lijepo pogađa.

Raste pritisak Dinama, ali je u kontri opasna i Rijeka, U 73. Oršić lijepo puca malo pokraj gola. U 75. ruše Kastratija, ali umjesto kaznenog udarca Pejin sudi zaleđe.  Oršić u prilici u 81. ali Labrović brani. U 84. puca Ivanušec, ali Labrović brani.

Dinamo je izveo 16 kornera, ali broje se golovi. Igra se pet minuta nadoknade. I Rijeka se uspjela obraniti.