DERBI NA RUJEVICI: Rijeka nadigrala Hajduka – vratar ih spasio i većeg poraza

Na Rujevici je igran jadranski derbi Rijeke i Hajduka, utrka tko će možda u Ligu prvaka.

Rijeka je bila mnogo bolja i Hajduk je sretno završio prvo poluvrijeme. Već u 10. minuti Raspopović šalje na krilo, pa ubačaj za Andrijaševića, koji daje Haliloviću, koji puca iznad grede. U 25. Gorgon gađa s 10 metara gredu!

U istoj minuti spašava vratar Hajduka Posavec. Opet puca Haliilović s pet metara, ali Posavec brani.

U 35. minuti Andrijašević pogađa stativu. Zapravo Posavec ju skreće u stativu.

I u drugom poluvremenu Rijeka napada, a Hajduk se brani.

U 48. opet Posavec spašava Hajduk. Čolak je pucao s osam metara, ali vratar Hajduka je sjajan. Minutu kasnije opet veliki Posavec. Opalio je Gorgon.

Ali u 61. Posavec kapitulira, sjajna Rijeka vodi preko Čolaka 1:0! Gorgon je dao Čolaku, Posavec je istrčao, a iz kosa Čolak pogađa suprotni kut. Rijeka i dalje dominantna. Hajduk se brani.

Caktaš je igrao rukom u 16. Sudac nije vidio, ali mui je signaliziran VAR, a nakon pregleda pokazuje Batinić na bijelu točku. Gorgon pogađa u 72. minuti za 2:0.

Onda u 82. sjajni Gorgon je nanizao nekoliko obrambenih igrača Hajduka, dao idealno ua Čolaka, koji je napravio pokret više i idealna je prilika propala za 3:0.

Hajduk je nešto pokušao, ali je mogao primiti još koji zgoditak.