dinamo, rijeka, 1

Na Rujevici je odigran najvažniji derbi hrvatskog nogometa posljednjih nekoliko godina, u kojima je Dinamo dominirao u domaćoj ligi.

Rijeka je dočekala Dinamo sa četiri boda prednosti, a pobjedom je mogla podići razliku na sedam bodova. No, završilo je 1-1.

Dinamo je pak prije utakmice ostao bez pomoći Ante Ćorića, koji je dobio visoku temperaturu.dinamo, rijeka

Rijeka je ušla bolje u utakmicu. U 13. minuti prilika za Rijeku! Gavranović je proigrao Andrijaševića koji je pričekao da vidi gdje će se baciti Livaković.

Potom je gađao suprotnu stranu, ali Dinamov je vratar nogom izbio loptu iznad gola.

U 35. minuti Rijeka je imala priliku utakmice. Pogriješio je Pivarić, lopta je došla do Bezjaka koji je izašao sam ispred Livakovića.

Ali umjesto da puca, išao je u dribling, a sjajni Livaković izbio je loptu i spasio Dinamo.

U drugom poluvremenu Dinamo je krenuo agresivcnije. U 50. minuti mogli su povesti. Matel je sjajno tukao iz slobodnjaka, ali lopta odlazi pored gola.

U 68. Rijeka vodi. Andrijašević zabija bivšem klubu! Obrana ga je posve zaboravila i zabija glavom s pet metara.

Do kraja utakmica nervozna, Dinamo pokušava, ali rastrgano, bez pravih akcija, dok Rijeka čuva rezultat.

I onda kada nitko više nije očekivao u 86. minuti stiže Mr. Derby! Soudani u kaznenom prostoru spušta loptu na grudi i zabija škaricama između Rijekinih braniča!