DERBI NA RUJEVICI: Čolak zabio Dinamu za novu pobjedu Rijeke

čolak

Na Rujevici su igrali derbi 15. kola Prve HNL Rijeka i Dinamo, a Zagrepčani u tim trenucima imaju 12 bodova više.

Negdje do 30. minute bila je to ravnopravna utakmica, igralo se od gola do gola s ne baš nekom izrazitom prilikom. Rijeka agresivnija, ali Dinamo opasniji, posebno nakon prekida.

A onda ju je imao Dinamo. Gavranović je sjajno prošao s desne strane i pored nekoliko igrača Rijeke izašao u čistu priliku, ali je njegov udarac s pet, šest metara metara sjajno obranio Sluga i spasio Rijeku!

U nastavku, u 47. imao je priliku Žuta koji je pucao s lijeve strane, ali daleko pokraj lijeve vratnice. U 54. u sjajnoj prilici Stojanović kojem je dao idealnu loptu Olmo, ali Sluga uspješan na golu. Tri minute kasnije prilika za Rijeku, ali Livaković brani dobar udarac Čolka.

I onda je drugi put Antonio pogodio u 64. minuti za 1:0 za Rijeku. Ostao je sam na rubu 16 metara i lijepo svladao Livakovića.

U 80. minuti bakljada Armade koja ugrožava Livakovića. Ulaze kod Dinama Budimir, Petković i Kadzior. Onda u 86. Dinamo napada u velikoj prilici, ali bez zgoditka. Pucao je Hajrović i kada se vidio već zgoditak, spašava Punčec. Dinamo je išao po izjednačenje, Olmu je sjajno pucao, ali Sluga brani.