DERBI NA POLJUDU: Dinamo bolji 2:1 – pogledajte slavlje

dinamo, hajduk

Veliki derbi na Poljudu igrali su Hajduk i Dinamo u 31. kolu, četvrti put ove sezone pred gotovo 32 tisuće gledatelja.

Hajduk bi u slučaju pobjede imao dva boda manje od Dinama, a Split čeka titulu od 2005. godine.

Hajduk je navalio, ali bezopasno, a Dinamo je nizao prilike. U 8. minuti Hajrović puca tik pokraj gola, a tri minute kasnije Gavranović prima loptu na 20 metara, rješava se čak četvorice, izlazi sam pred Leticu, ali puca pokraj gola.

U 14. minuti Dinamo vodi. Ubačaj iz kuta i Benković pogađa gredu, a Gavranović s tri metra odbijanac glavom šalje u mrežu.

U 25. minuti Caktaš izjednačuje na 1:1 sjajni slobodnim udarcem kojeg Livaković nije uspio zaustaviti. U 35. vratnica i Livaković spašavaju Dinamo nakon udarca Gyurcsa iskosa s desne strane.

Igrala se 48. minuta kada je Futacs imao sjajnu priliku, pucao je s možda tek pet metara glavom, ali Livaković sjajno spašava. Dvije minute kasnije opet u prilici Futacz i opet brani Livaković, a Said ne uspijeva s metar, dva ugurati loptu u mrežu. Hajduk mnogo bolji u prvim minutama drugog poluvremena.

U 52. uzvraća sjajno Hajrović, ali Letica baca u korner. Onda opet Ćorić u prilici u 55. minuti, ali Letica brani. sada Dinamo ima inicijativu. I na kraju se to isplatilo. U 61. minuti Dinamo vodi 1:2, a Gavranović je opet strijelac, nakon pogreške Saida, a ubacio je Ćorić.

U 65. Radoševića pogađa lopta u ruku u kaznenom prostoru, ali Zebec ne pokazuje na bijelu točku za Dinamo. Dinamo se povlači i prepušta inicijativu Hajduku. I opet je na visini zadatka Livaković. U 71. Gyursco odlično puca s ruba kaznenog prostora, ali Livaković fantastično brani. I onda opet sedam minuta kasnije Gyursco sjajno tuče, Livaković dira i lopta pogađa prečku.

Do kraja je Dinamo pametno držao rezultat a imao je i priliku za povećati vodstvo.