CVITANOVIĆ STARTAO POBJEDOM: S novim trenerom Dinamo bolji od Istre 1961

Dinamo je u Zagrebu prvom kolu početka prvenstva u Prvoj HNL dočekao Istru i pobijedio 2-0.

Nakon početnih desetak minuta nesnalaženja i bolje igre gostiju, Dinamo pod palicom novog dirigenta trenera Marija Cvitanovića preuzimka igru i kreće u napad.

U desetak minuta Dinamo uopće nije pucao prema golu, a onda je lijepo u 15. minuti opalio Ćorić.

Na prvi se zgoditak čekalo do 23. minute. Junior Fernandes je s lijeva ubacio loptu prema sredini na Ćorića, a on je ostavio za Moru.

Mladi igrač opalio je s 20 metara u same rašlje – pravi eurogol za 1-0.

Istra je imala priliku u 30. minuti, ali je Stojanović u posljednji tren loptu izbio u korner.

Dinamo dalje igra dobro i u 40. minuti je 2-0. Ubacio je Ćorić iz kornera, a Benković skočio i glavom poslao loptu u donji desni kut.

U drugom poluvremenu Dinamo je bio nadmoćniji i sačuvao pobjedu.

Momčadi su igrale u sastavima:

DINAMO: Livaković – Benković, Sigali, Moro, Stojanović, Lecjaks, Ćorić, Antolić, Fernandes, Soudani, Hodžić

ISTRA: Ivušić – Gojković, Mitrevski, Paracki, Prelčec, Gržan, Bertoša, Dejan, Kitanovski, Miloš, Matyazh