BURNO U OSIJEKU: Dinamo izgubio – ostao s osam igrača, a i Bjelica isključen

U Osijeku, u Gradskom vrtu, se igrao derbi 22. kola Prve HNL-a između Osijeka i Dinama, koji je dobio domaćin s 1:0 iz kaznenog udarca.

Na početku nelijepo ponašanje Kohorte koja je svog nekadašnjeg igrača, sada trenera Dinama, nagradila poivicima “Bjelica, cigane”.

Osijek je krenuo žustro ne bi li osvojio bodove koji mu trebaju ne bi li dostigao Hajduk i ušao u kvalifikacije za Ligu prvaka. Posebno je opasan Ndockyt na lijevoj strani napada domaćih, ostavlja mu se dosta prostora i uspijeva lako pobjeći. Dinamo dobro parira. Igra se živo s obje strane.

Onda u 12. minuti Oršić s ruba 16 metara u prilici, ali Ivušić brani. U 17. najbolja prilika za Osijek, kada  s nekih 20 metara iz slobodnjaka puca Marić, ali Livaković sjajno brani. Onda sporna 23. minuta. Žeper ruši Ademija, Zebec pokazuje na kazneni udarac, ali nakon konzultacije VAR-a, izvlači sve na prekršaj izvan 16 metara. Kadzior gađa živi zid.

Dinamo je opasno priprijetio u 34. minuti kada Petković ostaje ležati u 16, a minutu kasnije Ademi kasni koju sekundu i pada u sudaru s vratarom Ivušićem.  U 43. velika prilika za Dinamo. Nakon kornera Perić puca glavom,ali Ivušić skida ispod prečke.Onda u sudačkoj nadoknadi prilika utakmice za Osijek. Škorić je gurnuo u prostor za brzonogog Ndocykta koji je iz dobre pozicije, iz blizine, pucao pokraj gola.

U 56. minuti Petković ima priliku, ali s pet metara pogađa Ademija. Potom Hajrović ulazi umjesto Oršića, a nešto kasnije od 67. minute Dinamo ostaje s 10 igrača. Drugi žuti za Dilavera, koji je udario Erosa Grezdu laktom.

U 77. Marić je pao nakon uklizavanja Perića, a Zebec svira penal! Izveo ga je Mirko Marić i pogodio za vodstvo Osijeka! Izlazi potom Ademi, a ulazi Kulenović. Dinamo pokušava izjednačiti. Ali, Osijek ne dopušta, brane se i idu na kontra napade. Na kraju u 88. se ozlijedio i Perić, koji je izvezen s terena. Dinamo na stavlja s devetoricom, jer je Bjelica iskoristio zamjene. A igrat će se pet minuta nadoknade. U 95. minuti Stojanović isključen, Dinamo s osmoricom, a i Bjelica dobiva crveni karton.

OSIJEK: Ivušić – Talys, Majstorović, Škorić, Silva – Žaper, Kleinheisler, Ndockyt – Mance, Marić, Grezda

DINAMO: Livaković – Dilaver, Perić, Theophile-Catherine – Stojanović, Moro, Ademi, Gojak, Kadzior – Oršić – Petković