BOLJI I S IGRAČEM MANJE: Petković smirio Istru iz kaznenog udarca

U drugom kolu Prve HNL Dinamo je gostovao u Puli kod Istre.

Dinamo se jako mučio protiv Istre i u prvom poluvremenu gotovo da nije stvorio pravu priliku.

A onda u 41. minuti dvije velike prilike za Istru. Guzina je najprije u padu glavom pogodio vratnicu, a u nastavku akcije s tri metra promašio gol.

U drugom poluvremenu Dinamo je nešto pokušavao, ali opet bez prave igre i prilike.

A onda i velika neprilika za Dinamo. Igrala se 56. minuta kada ostaju s 10 igrača. Kastrati, koji je imao žuti karton, napravio je prekršaj na Reganu i morao je napustiti igralište.

I Dinamo je pokazao inicijativu da zabije zgoditak iako je imao igrača manje. Onda u 62. Petković mijenja Kulenovića, a Gojak Ivanušeca. Igralo se nekoliko minuta pred golom Istre, ali bez konkretne prilike. I onda Majer lijepo prima od Oršića u 70. minuti, dobro puca, ali Majkić brani.

Ne primjećuje se da Dinamo igra s igračem manje, jer igraju bolje nego u prvom poluvremenu. Igra se na polovini Istre, Dinamo ima posjed lopte. Plete mrežu. Istra se brani. A onda kontra u 78. minuti i Gržan puca, ali Livaković brani.

Onda u 85. jedanaestzerac za Dinamo. Paez je srušio Petkovića, a on je pa hladnokrvno pogodio iz kaznenog udarca za vodstvo Dinama.

Na kraju je Istra krenula po izjednačenje, a Oršić je dva puta bio u idealnoj prilici i za 2:0.

Istra: Majkić – Lisica, Tomašević, Paez, Bosančić. Sergi – Gržan, Lončar, Blagojević, Regan – Guzina

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile, Milić, Daničić – Ademi – Kastrati, Ivanušec, Majer, Oršić – Kulenović