BLISTAVA PARTIJA DINAMA: Genk na koljenima – primio kod kuće tri komada

Dinama je igrao na gostovanju kod Genka utakmicu 2. kola skupine H Europa lige.

Genk je bolje krenuo u utakmicu, ali je baš u tim trenucima, u 10. minuti Dinamo poveo iz sjajne i brze akcije. Kontra koju je povukao Ademi, lopta ide Oršiću, on ubacuje, sjajno ulijeće Ivanušec koji je lijepo naciljao i pogodio za uvodnu prednost.

U 36. minuti opet sjajan nalet Dinama i malo je nedostajlo da povedu 2:0. Odličan udarac Oršića svladao je vratara Vandevoordta, ali je odsjeo na gredi.

Tri minute kasnije sreća za Dinamo jer Heynen je pucao i pogodio okvir gola.

U 45. Dinamo opet u sjajnom napadu. Duje Čop pada u kaznenom prostoru Genka nakon što ga je udario Toma.  Dinamo traži kazneni udarac. Ide provjera VAR-a. I sudac pokazuje na 11 metara.

Loptu namješta Petković. Gotovo da ne uzima zalet. Gleda vratara i sigurno pogađa za vodstvo Dinama 0:2.

Dinamo igra odvažno, hrabro, trči se po cijelom terenu i u drugom poluvremenu kontrolira igru. U 15 minuta Genk pokušava, ali na tome i ostaje. Belgijanci nervozni.

A onda u 65. čudo. Novi kazneni udarac za Dinamo. Munoz je isključen zbog povlačenja Oršića i bit će novi jedanaesterac za Dinamo. Provjerava se VAR. I jedanaesterac. Opet Petković miran i 0:3. Sjajno vodstvo Dinama.

U 71. kod Dinama ulazi Menalo i Leovac umjesto Čopa i Franjića.

U 83. Ivanušeca mijenja Baturina, a Andrić ulazi umjesto Petkovića.

GENK: Vandevoordt, Munoz, Cuesta, Lucumi, Arteaga, Heynen, Toma, Thorstvedt, Paintsil, Ito, Onuachu

DINAMO: Livaković,, Theophile-Catherine, Lauritsen, Franjić, Ristovski, Ivanušec, Mišić, Ademi, Oršić, Petković, Čop