BITKA S ISLANDOM: Sjajne obrane Kalinića – Badelj i Perišić za 2:1

kalinić

Hrvatska je u Rostovu protiv Islanda u susretu 3. kola Svjetskog prvenstva, u kombiniranom sastavu vodila tešku bitku s Islandom.

Teško smo živjeli u prvom poluvremenu, kada je Island imao nekoliko prilika, a naša reprezentacija nije uputila niti udarac prema Islanđanima.

Dva nas je puta sjajnom obranom spasio Lovre Kalinić.

Naši su nešto jalovo pokušavali, ali u 31. minuti Island ima prvu priliku. Sigurdsson tuče iz slobodnjaka s 28 metara, ali Kalinić hvata loptu.

Tri minute potom opet gužva u našem šesnaestercu. Halfredsson daje za Arnasona, on puca u blok, lopta se odbija do Sigurdssona, ali blokira ga Perišić.

Redaju se prilike za Island. U 41. minuti Badelj gubi loptu, Finbogasson odigrava dupli pas sa Sigurdssonom, koji puca pokraj gola.

reprezentacija, island

U 45. minuti opet šansa za Island. Nakon kornera lopta se odbija do Bjarnassona koji puca s desetak metara, ali Kalinić spašava siguran gol.

U drugoj minuti produžetka opet Kalinić spašava! Skida strašan udarac Gunnarsona.

U drugom polvremenu u dvije minute dvije akcije Badelja. Najprije u 52. pogađa prečku, a zatim postiže i zgoditak!

Pivarić je projurio po lijevom krilu, vratio povratnu loptu, a tamo Badelj majstorski iz poluvoleja pogađa za 1:0

Perišić zabija za 2:1

Island se ne miri. U 56. minuti pogađaju gredu. Sigurdsson je ubacio iz kornera, a Ingason puca glavom u gredu.

U 64. minuti izlazi Modrić, a u igri je Bradarić. Ćorluka će biti kapetan. Island se ne prtedaje. Sve čini ne bi li izjednačili.

Umjesto Pjace ulazi Lovren i odmah potom ga lopta pogađa u ruku – kazneni udarac i Sigurdsson pogađa za 1:1.

Onda u 90.minuti Badelj je krasno proigrao Perišića koji fantastičnim udarcem pogađa za 2:1!