BEZ POBJEDNIKA U DERBIJU: Majer zabio za vodstvo Dinama, a Livaja poravnao

Konačno je odigran i odgođeni derbi Hajduka i Dinama na Poljudu – 22. kola HNL-a.

Finamo je bio konkretniji i poveo u 17. minuti. Fossati je izgubio loptu, ona dolazi do Petkovića koji je odlično ubacio na vrh peterca. Vidio je Majera koji glavom pogađa suprotni kut za 0:1

U 26. napad Hajduka i dobar ubačaj Kačaniklića prema Livaji koji malo kasni na loptu. U 33. nova prilika. Jurić je ubacio, a Fossati glavom pucao u Livakovića. U kontri velika prilika za Dinamo. Oršić sjajno puca s 20 metara, ali Kalinić brani.

U 41. najveća prilika za Hajduk. Livaja je fantastično proigrao Jurića koji izbija sam ispred Livakovića, ali on briljantno brani. I onda u 45. je 1:1. Velika pogreška obrane Dinama. Lauritsen je loše izbio, zapravo dodao Livaju koji zabija.

U Dinamu na startu drugog poluvremena Kastrati je zamijenio Ivanušecam a u Hajduku je umjesto Ljubičića ušao Diamantakos. A pola sata prije kraja ulazi Mišić umjesto Majera.

Velika prilika za Dinamo u 64. Petković je ubacio Ademiju u kontru, on daje Kastratiju, koji promašuje čitavu loptu i pada. U 78. u sjajnoj akciji Oršić nalazi Mišića, Kalinić odbija, Mišić ponovo puca, a stativa spašava Hajduk.

Dinamo je ubacio u višu brzinu i prava je opsada gola Hajduka. Domaćini se dobro brane. Pokušavaju i napasti. Onda u 90. kontra Dinama i Ademi zamalo pogađa. Tri minute sudačke nadoknade. I kada se činilo da Dinamo nosi bod u kontri domaćih sjajno tuče Diamantakos i pogađa gredu.

Hajduk: Kalinić – Todorović, Simić, Vušković, Čolina – Fossati, Jurić – Kačaniklić, Biuk, Livaja – Ljubičić

Dinamo: Livaković – Ristovski, Lauritsen, Theophile-Catherine, Gvardiol – Jakić – Ivanušec, Majer, Ademi, Oršić – Petković