BAYERN OSVOJIO LIGU PRVAKA: Kingsley Coman donio pobjedu nad PSG-om

U Lisabonu su bez gledatelja finale Lige prvaka na Estadio da Luzu igrali PSG i Bayern.

Bayern je u velikom finalu pobijedio PSG s 1:0 i osvojio Ligu prvaka šesti put u klupskoj povijesti. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Kingsley Coman u 59. minuti.

Igralo se otvoreno od prve minute, a u 18. je priliku imao PSG. Neymar je izbio sam, ali fenomenalni vratar Neuer padom u noge spašava.

Četiri minute kasnije Lewandowski je pokazao kako mu je malo potrebno da sam stvori priliku. Uletio je na jednu loptu, te iz okreta lijepo pucao u sam kut, ali PSG spašava stativa.

U 25. prilika za PSG! Neymar je preletio Boatenga i dodao Di Mariji, koji odigrava dupli pas s Herrerom i a 15 metara puca malo preko gola.

Velika prilika za Bayern u 32. minuti, opet sjajni Lewandowski glavom između dvojice, ali i sjajna obrana Navasa!

U 45. bilježimo veliki promašaj Mbappea! Pogreška obrane Bayerna, Mbappea izbija sam pred Neuera na desetak metara, ali puca loše, pravo u Neuera.

bayern, psg

U kontranapadu Bayern traži penal. Odlična akcija Comana, prelazi Kehrera koji mu drži ruku na leđima, pa Coman pada. Sudac Orsato konzultira VAR, nakon čega pokazuje da se igra nastavi. Ali, i bez VAR-a bilo je vidljivo da je Coman srušen i da je to bio kazneni udarac.

U drugom poluvremenu PSG pada u agresivnosti, Bayern ima igru i u 60. minuti slijedi kazna. Bayern je poveo 1:0. Pogađa Kingsley Coman. Kimmich šalje odličan centaršut s desne strane i Coman pogađa glavom za vodstvo Bayerna.

Coman je zabio jedini zgoditak za prvaka Europe

Bayern potom kontrolira igru. Ali, PSG ide na kontre, opasne. Ulazi Perišić umjesto Comana. PSG se budi.  I u 70. minuti velika prilika. Di Maria je uletio po desnoj strani, ubacio u kazneni prostor, Marquinhos je pobjegao obrani Bayerna i uputio udarac, ali Neuer je još jednom sjajno obranio.

U 73. minuti Mbappe u odličnoj situaciji, prešao je jednog čuvara, pa drugog, ali onda je izgubio loptu.  No, kao da ga je Kimmich pri tome možda faulirao u kaznenom prostoru.

Bayern drži loptu. Igra se pet minuta sudačkog dodatka.I Bayern je izdržao.

Bayernu je ovo bio 10. nastup u finalu Kupa/Lige prvaka i šesta pobjeda, Bavarci su slavili i 1974., 1975., 1976., 2001. i 2013. godine, dok je Paris SG po prvi put u 50-godišnjoj klupskoj povijesti igrao u finalu najjačeg europskog klupskog natjecanja.