BASEL IDE DALJE: Osijek se prekasno probudio i izgubio 1:2

U Gradskom vrtu u Osijeku igrali su domaćin Osijek i švicarski Basel utakmicu drugog pretkola Europa lige.

Basel je mnogo odlučnije krenuo u utakmicu i ostvario nekoliko prilika da bi u 18. minuti i poveo. Pululu je prešao Škorića i dao Stockeru koji centrira pred gol, a Cabral zabija za zasluženo vodstvo gostiju od 0:1.

U 20. minuti Ivušić sjajnom obranom ostavlja Osijek u igri. Van Wolfswinkel puca s desetak metara, ali Ivušić maestralno brani.

Basel dominira, igrači Osijeka djeluju izgubljeno, prestrašeno, bez ideje. U prvih pola sata jedan pokušaj prema golu Basela, koji je imao nekoliko izglednih prilika da poveća vodstvo.

I onda Basel vodi 0:2. Pogađa Stocker iz munjevite i jednostavne akcije. Osijek igra strašno loše, kao da su amateri. Devet udaraca na gol Basela, samo jedan Osijeka.

U drugom poluvremenu Osijek kreće nešto bolje. U 48. dobra prilika. Bočkaj je ubacio, Baselov golman loše odbio, a na loptu natrčava Kleinheisler, ali puca preko gola. Tri minute kasnije sporna situacija. Grezda pada u kaznenom prostoru nakon kontakta sa Stockerom, ali nema penala, a niti VAR-a.

U 62. minuti sjajna prilika Bočkaja, ali opet lopta ide preko gola. A onda je u 66. Osijek oštećen za penal. Kleinheisler je povučen pred golom Basela, ali sudac ne pokazuje na penal. Nevjerojatno!

I Osijeku se isplatila bolja igra u drugom poluvremenu i u 85. minuti je 1:2. Pilj iz slobodnog udarca gađa Majstorovića koji glavom pogađa za zgoditak.