SJAJNE SLALOMAŠICE: Zrinka Ljutič na postolju, Leona Popović peta!

Mlada hrvatska skijašica Zrinka Ljutić osvojila je treće mjesto na slalomskoj utrci u Špindleruvu Mlynu, a Leona Popović završila je peta.

Za obje naše predstavnice ovo su najbolji rezultati u Svjetskom kupu.

Prvo mjesto osvojila je Njemica Lena Duerr s vremenom 1:30:91. Druga Mikaela Shiffrin imala je šest stotinki zaostatka, dok je Ljutić bila treća s 49 stotinki slabijim vremenom.

Četvrto mjesto zauzela je Šveđanka Anna Swenn Larsson s 83 stotinke sporijim nastupom, dok je peta Popović imala 84 stotinke lošije vrijeme od pobjednice.

Devetnaestogodišnja Zrinka Ljutić prvi je put u karijeri stala na postolje Svjetskog kupa, osvojivši treće mjesto u slalomu u Špindlerůvom Mlýnu.

– Sanjala sam ovo i evo, ostvarilo se. Imala sam dvije dobre vožnje, a kad sam ulazila u cilj znala sam da će biti dobro i bila sam prva, a onda na kraju i treća, dodala je Ljutić.

Povijesni dan hrvatskog skijanja upotpunila je Leona Popović, koja je bila peta.

– Moje dvije dobre vožnje i peto mjesto, jako sam zadovoljna, kazala je Popović.

Ovo je prvo hrvatsko postolje u ženskoj utrci Svjetskog kupa nakon više od 15 godina.