ODLAZAK LEGENDE NOVINARSTVA: U 86. godini preminuo je Pero Zlatar

U 86. godini umro je legendarni novinar Pero Zlatar, od zatajenja srca, koje je do kraja kucalo za novinarstvo kakvog sve manje ima.

Radio je do kraja, jer i sam je govorio da novinarstvo nema dobne granice, ni rok trajanja, piše Jutarnji list.

“To si što si, do kraja života”, rekao je u svom zadnjem intervjuu koji je u hrvatskim medijima dao za list “Novinar”.

Pero Zlatar bio  je novinar koji je rušio prepreke i dokazivao svojim radom da se uvijek, bez obzora na ograničenja ili podmetanja, mogu raditi velike i značajne stvari.

Zlatar  se rodio u Skopju 26. listopada 1934. godine. Novinarstvom se počeo baviti s 15 godina, a svojim idejama i radom u novinarstvu relaksirao je još tamo krajem 50 i početkom 60-ih godina krute režimske odrednice, pokazujući da se uvijek može naći prostor za izražavanje, slobodu i prpošnost.

Od 1954. bio je novinar i urednik u izdanjima kuće Vjesnik. Od 1967. glavni urednik zabavnoga tjednika Plavi Vjesnik, pa glavni urednik televizijskoga magazina Studio (1971.–1973.), koji je doveo do vrhunca naklade.

Potom je bio urednik u Vjesniku u srijedu (1973.–1975.) te u Sportskim novostima do odlaska u Beograd 1981.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!