U svom ukupno devetom okršaju s Estoncima, hrvatska nogometna reprezentacija ubilježila je prvi poraz.

Nakon uspješno odrađenog kvalifikacijskog susreta za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u petak protiv Ukrajine, izabranici Ante Čačića gostovali su u Tallinnu te odigrali prijateljski dvoboj s domaćinom Estonijom.

Hrvatska je zaigrala bez ozlijeđenih Ćorluke i Vrsaljka te pošteđenih Subašića, Modrića, Rakitića, Mandžukića, N. Kalinića i Brozovića, a izbornik Čačić povjerenje je ukazao nekolicini igrača s manje prikupljenih minuta u reprezentativnom dresu.

Nakon samo 57 sekundi igre, Hrvatska se našla u zaostatku: Luts se probio kroz hrvatsku obranu i matirao L. Kalinića za vodstvo Estonije.

U 64. minuti zbog ozljede je s terena morao Pjaca. Udarac iz daljine potom je okušao i Kramarić, no do pogodaka su ponovno stigli Estonci. Igrala se 81. minuta kada je Vassiljev precizno pogodio Kalinićev donji kut za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Zenjov nakon proigravanja Vassiljeva samo tri minute poslije.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra 27. svibnja u Los Angelesu protiv reprezentacije Meksika.