ronaldo

“Nakon što sam mu pokazao crveni karton, Cristiano Ronaldo me lagano odgurnuo”, napisao je u izvješću nakon utakmice Superkupa Španjosle sudac Ricardo De Burgos Bengoetxea.

Ronaldo je ušao u igru u 58. minuti. U 80. je zabio gol za 2:1 i dobio žuti karton zbog skidanja dresa, da bi dvije minute kasnije dobio i drugi zbog nepostojećeg simuliranja u kaznenom prostoru.

Automatski je zaradio jednu utakmicu kazne, a nije mu pomoglo ni blago izvješće suca, jer ga je savez kaznio s još četiri zbog nesportskog ponašanja.

Trebao bi propustiti uzvratnu utakmicu Superkupa u srijedu u Madridu te prva četiri kola španjolskog prvenstva. Ali, sada Real ima deset dana za žalbu.

Trener Zinedine Zidane je ovako sve komentirao:  “Neću komentirati suđenje, ali mislim da nije bilo prekršaja za jedanaesterac nad Ronaldom, ali ni da je naš igrač simulirao. No, moramo se snaći i bez njega”.