everton, hajduk

Hajduk je igrao važnu utakmicu protiv uglednog protivnika Evertona na kultnom Goodison Parku u prvoj utakmici play-offa za Europa ligu i izgubio 2:0.

Everton je krenuo silovito, nizao prilike, bio stalno pred golom Hajduka.

Onda jei Hajduk pokazao da zna. U 11. minuti Ohandza se sjurio u 16 metara, pao, ali slovački sudac ocjenjuje da se ništa nije dogodilo.

Potom lopta ide do Vlašića koji s 16 metara gađa, ali lopta odlazi pokraj vratnice

U 30. minuti Hajduk prima gol, nakon velike pogreške obrane. Nakon skraćenog kornera Stipica je odbio loptu, Vlašić je mlitavo krenuo na nju, Baines mu je loptu pokupio i ubacio, a glavom je zakucao Keane.

U 32. minuti na strani Torcide nastala je gužva, letjele su stolice, a sudac je nakratko prekinuo utakmicu zbog nereda na tribinama.

U 45. minti 2:0. Everton opet zabija nakon velike pogreške. Savvas je izgubio loptu, odlični Klaasen mu je uzeo i dodao do samog Guaeya koji s lakoćom zabija pokraj Stipice.

U nastavku Hajduk nešto pokušava, a prvu priliku su imali u 61. minuti. Evertona gubi loptu u veznom redu, Hamza je dodao do Ohandze, koji s desetak metara gađa sami kut, ali vratar Pickford skida.

U 65. minuti izmjene – Ohandza i Kožulj izašli su iz igre, a zamijenili su ih Said i Erceg.

U 79. minuti Erceg u krasnoj akciji, ali su igrači Hajduka zakasnili na ubačaj na drugu vratnicu, a potom je Pickford sjajno obranio Memolli

Hajduk: Stipica – Juranović, Nižić, Carbonieri, Memolla – Savvas, Radošević – Vlašić, Hamza, Kožulj – Ohandza.

Everton: Pickford – Martina, Keane, Williams, Baines – Schneiderlin, Gueye – Lookman, Klaasen, Mirallas – Rooney.