skenderbeau

Dinamo je u Zagrebu igrao najvažniju utakmicu ovog ljeta na Maksimiru – za ulazak u skupinu Europa lige protiv albanskog Skenderbeua, ali nije uspio. Albanci su do zadnje sekunde bvodili 1:0, da bi se Dinamo na kraju spasio.

Od momčadi Dinama, koji je u novu sezonu ušao odlično i pobijedio najveće rivale Hajduk i Rijeku, očekivalo se da mogu vez većih teškoća dobiti Albance.

Pobjeda je bila imperativ, ali Dinamo nije tako krenuo. Već u 10. minuti problemi za Dinamo.

Skenderbeu je zabio gol nakon brze kontre, ali sudac ga je poništio zbog zaleđa! Gvazaj gura loptu kroz Dinamovu obranu do Vangjelija, on šalje na drugu stranu do Latifija koji iz blizine pogađa mrežu.

Dinamo nastavlja s mlitavom igrom, bez opasnih napada i kazna stiže.

U 37. minuti Latifi zabija za 0:1. Valja reći kako se nemoć Dinama ogledala u prvom poluvremenu i u tome što su uputili samo jedan ozbiljniji udarac prema vratima gostiju.

U drugom poluvremenu Dinamo kreće silovito, kao da to nisu isti oni igrači. Redaju se prilike.

Ono što je sve Dinamo promašio teško je i nabrojati.

Na kraju u sudačkoj nadoknadi od pet minuta u zadnjim sekundama zabija Henriquez i 1:1.