VELIKI NEUSPJEH DINAMA: Ulazak u Europa ligu izgubili su još u Zagrebu

dinamo, skenderbeau

Dinamo je u Elbasanu u Albaniji u uzvratnoj utakmici play-offa Europa lige protiv Skenderbeua, nakon 1:1 u Zagrebu, tražio priliku za prolaz, ali nisu uspjeli zabiti. Utakmica je završila 0:0.

Koliko je utakmica bila važno vidljivo je i po objavi da će za prolaz igrači Skenderbeau podijeliti 200.000 eura.

Dinamo je ozbiljno zaprijetio u 4. minuti kada je zabio zgoditak – Fernandes je pogodio glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka, ali je ranije bio prekršaj u napadu.

Potom ništa konkretno, bez ozbiljnijih napada s jedne i druge strane. I tako dvadesetak minuta.

Pa potom u istom stilu. Dinamo igra do kraja poluvremena posve bezopasno, bez pravog udarca na gol.

Skenderbeau ipak opasniji, s nekoliko opasnih kornera u zadnjim minutama do poluvremena.

Na početku drugog poluvremena Dinamo je krenuo silovito. U 50. minuti Henriquez se našao u prilici, ali dok je čekao Radas mu je ušao u šut.

Dvije minute kasnije najbolja prilika – Henriquez sjajno daje za Olma, ali on s deset metara iz odlične prilike pogađa golmana.

U 65. minuti pobjegao je Soudani, ali pogađa vanjski dio mreže. Dinamo je dao sve u napad, ulazi Fiolić i odmah se nalazi u prilici, puca glavom, ali vratar brani.

U 77. Skenderbeu ostaje s 10 igrača. Na Gojaka je grubo išao Kamerunac Nimaga i dobio drugi žuti – isključenje. Dinamo je silovito navalio ne bi li postigao zgoditak.

U 86. Olmo iz voleja, ali preko gola. Fernandes u 90. puca, ali vratar brani. Pet je minuta produžetka.