hajrović

Dinamo je gostovao u Bruxellesu kod Anderlechta u 2. kolu skupine D Europa lige, i savladao domaćina s 2:0, nakon što je u 1. kolu pobijedio u Zagrebu Fenerbahče 4:1.

Dinamo je dobro krenuo, bez straha, i onda jajan udarac Gojaka  u 13. minuti s ruba kaznenog prostora, a Didillon krajnjim naporom odbija u korner. Dvije minute kasnije iz kornera je lopta došla na15 metara gdje je Hajrović potpuno sam, ali puca pokraj gola.

Onda jedanaesterac za Dinamo. Vranješ ruši Petkovića u kaznenom prostoru, a Hajrović pogađa s bijele točke za 0:1. Bila je to 19. minuta, a četiri minute kasnije fantastična akcija Dinama. Gojak i Oršić odigravaju dupli pas, Oršić mu gura petom, ali Gojak puca u vratara.

Dinamo i dalje bolji, ima inicijativu, a pred kraj poluvremena pritišču domaćini. U 44. velika prilika za Anderlecht – pucao je Dimata je s ruba kaznenog prostora, loptu udara Dilavera, mijenja smjer i prolazi tik uz vratnicu.

dinamo, anderlecht

Dinamo kreće silovito u drugo poluvrijeme i u 46. minuti Vranješ ruši Olma na ulazu u kazneni prostor i dobiva drugi žuti karton – crveni i isključenje. Dinamo ima cijelo poluvrijeme igrača više. Oršić izvodi slobodni udarac, sjajno puca s 20 metara, ali Didillon brani.

Dinamo niže sjajne akcije, podrška s tribina je jaka, igra se dobro. U 59. minuti Gojak se sjurio se prema golu i raspalio s 20-ak metara, ali Didillon odbija loptu u prečku. Onda pogreška Didillona, koji je ispucao loše i dodao loptu Hajroviću na 30 metara, ali Izet ne pogađa prazan gol. No Gojak sve popravlja u 68.minuti nakon sjajne akcije Dinama. Gojak puca s 20-ak metara, a lopta dodiruje jednog igrača Anderlechta i vara Didillona za 0:2! Izlazi uz pljesak Hajrović, a ulazi Šunjić.

ANDERLECHT: Didillon – Milić, Sanneh, Vranješ, Najar – Trebel, Makarenko, Amuzu, Bakkali – Dimata, Santini

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Ademi – Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić – Petković