VELIKA BORBA NA POLJUDU: Hajduk uz dosta sreće pobijedio Osijek

Hajduk je s nestrpljenjem čekao derbi u Prvoj HNL s Osijekom nakon dva poraza zaredom od Gorice.

Nakon početnih napada Osijeka, Hajduk je bio bolji i u 22. minuti vodi 1:0. Jairo je dao do Caktaša koji bježi čuvaru i iskosa s desne strane svladava Ivušića. To je peti ovosezonski gol Caktaša.

Hajduk je povisio na 2:0 u 41. minuti nakon pogreške Silve, koji je poklonio loptu Eduoku, a napadač Hajduka je u situaciji jedan na jedan s golmanom Osijeka zabio za 2:0.

No, navijači Hajduka nisu se dugo veselili. Minutu kasnije Osijek smanjuje. U domaćem kaznenom prostoru lopta tiže do Žapera, on se driblingom riješio čuvara i lijepo pogodio sa 16 metara za 2:1.

Onda u 45. minuti vratnica spašava Osijek, jer je Jairo ukrao loptu, prebacio vratara, ali ga je zaustavila vratnica. U naszavku se Osječani vraćaju. U 53. minuti Marić je primio loptu na desnoj strani, opalio ljevicom u suprotni kut. Bio je to osmi zgoditak Marića ove sezone.

U 74. Hajduk je poveo 3:2. Jradi je gurnuuo petom, Jairo primio i tukao, lopta prošla ispod vratara gostiju, a Škorić ju nije uspio izbiti sa crte. Potom je Jairo dobio i drugi život jer je slavio pogodak tako da je nogom udario korner zastavicu.

Gledatelji su dugo zviždali i prosvjedovali, ali Jairo je posve opravdano dobio drugi žuti zbog nesportskog ponašanja. Osijek daje sve u napad. Hajduk teško živi.

U 83. velika prilika za Osijek. Ndockyt je pobjegao obrani Hajduka, sjano ga je poslužio Bočkaj, izašao je sam na domaćeg vratara. Međutim, loše je primio loptu i pucao pokraj gola. U sudačkoj nadoknadi Marić dobiva loptu na par metara u prostoru Hajduka, velika prilika, svirano zaleđe, ali dvojbeno. Hajduk se spasio.