VATRENI VATRENO: Sjajni golovi Kalinića i Perišića za čudesnu pobjedu nad velikom Španjolskom

Zahvaljujući pobjedi Njemačke nad Sjevernom Irskom (1-0) u posljednjem kolu grupe C, Hrvatska je osigurala nokaut fazu i prije zadnje utakmice skupine D protiv Španjolske.

Hrvatska je u prva dva nastupa osvojila četiri boda, a dvije trećeplasirane reprezentacije, Sjeverna Irska i Albanija, okončale su natjecanje sa po tri boda.

Izbornik Čačić je izveo jedanaestoricu  u kojoj je bilo nekoliko novih imena – Jedvaj, Rog, Kalinić, Pjaca… Čuvao je neke igrače da ne dobiju drugi žuti, a čuvao je i Modrića i Mandžukića, koji su unatoč ozljedama mogli zaigrati.

Tek što je utakmica počela Španjolci su polako stisnuli, a potom i iz jedne milimetarske akcije u osmoj minuti poveli 1-0.sastav

Sve je započeo Busquets, uletio velikom brzinom, i naši su izigrani u nekoliko pasova. Nolito dodaje za Fabregasa koji je sjajno podvalio loptu Morati.

Kalinić je u 12. minuti namjestio loptu Rakitiću koji je pokušao lobom prebaciti De Geu, ali je lopta pogodila gredu.

Španjolci su potom nekoliko puta pokušavali. A tada je nastupila na scenu Hrvatska. Na asistenciju Perišića u 45. minuti Kalinić zabija prelijepi zgoditak petom za 1-1.

Vatreni igraju dobro s obzirom da je Španjolska u najboljem sastavu. Spektakl u 57. minuti. Velika prilika za Hrvatsku! De Gea je slabo odbio, Jedvaj je natrčao na loptu no španjolski vratar spretno reagira i brani nogom.

Lopta dolazi do Pjace koji pokušava atraktivno škaricama, no lopta odlazi pored gola.

Igra se 63. minuta i Pjaca pada u šesnaestercu nakon duela, ali Kuipers je nijem.

Igralo se gotovo ravnopravno, a onda je u 70. minuti Kuipers dosudio sumnjivi kazneni udarac za Španjolsku. Srna prilazi Subašiću i nešto mu šapče. Valjda kamo će Ramos pucati. Ramos je uzeo loptu a Subašić u padu obranio!

U 82. minuti Kovačić ulazi umjesto Roga. I potom pravo čudo u 88. minuti. Rakitić je povukao kontru, dao do Perišiće koji ide solo iz kosa i puca neobranjivo za 2-1!

Hrvatska je tako zasjela na prvo mjesto i izbjegla Italiju u osmini finala.