VATRENI PORAŽENI U TURSKOJ: Srčaniji domaćini vratili se “u igru” – Hrvatska u problemu

Na super vrućem terenu i na novom stadionu u Eskisehiru u Turska i Hrvatska igrale su utakmicu 8. kola kvalifikacija za SP.

U sastavu nije bilo ozlijeđenog Mandžukića: Subašić; Vrsaljko, Lovren, Vida, Pivarić – Modrić, Badelj; Brozović, Kovačić, Perišić – Kalinić.

Već u 5. minuti sjajna prilika za Hrvatsku! Brozović je jurnuo kroz sredinu, dodao desno za natrčalog Kovačića, koji puca u bliži kut, ali Volkan jako dobro brani.

U 9. Modrić iz slobodnjaka ubacuje pred gol, Kalinić glavom prebacuje na drugu stativu, a lopta ispred Vide od Yilmazove ruke odbija se u stativu. Mogao je to biti kazneni udarac.

Dvije minute kasnije Turska ima veliku priliku. Arda ulazi s desna i servira Tosunu na peterac, koji puca pored gola. Do kraja poluvremena naši imaju nekoliko akcija ali bez prave prilike, a Luka Modrić je pravi dirigent igre.

Dobro smo počeli u drugom poluvremenu, odmah dvije prilike. Onda napada Turska i Burak ima priliku u 56. minuti, ali na sreću našu promašuje.

Dvije minute kasnije Perišić ima sjajnu priliku, gađa vratarev suprotni kut, ali lopta ide tik uz vratnicu.

U 62. minuti izlazi Kalinić i ulazi Mandžukić, pa Kramarić umjesto Kovačića.U 69. Calhanoglu je s ruba kaznenog prostora naletio na odbijanac, opalio iz voleja, ali Badelj se bacio u šut i brani ga rebrima.

Onda u 73. minuti Brozović u sjajnoj prilici, ali puca preko gola. Potom u 75. minuti hladan tuš. Ozyakup je pucao s 20-ak metara, Subašić s obje ruke odbija loptu do Tosuna, koji s nekoliko metara zakucava u mrežu i 1:0 za Tursku! Subašić je morao bolje reagirati.

Čačić umjesto Vrsaljka ubacuje i Čopa. I dalje napadamo stihijski, nema pravog udarca na gol.