TORCIDA IM PRIJETILA BATINAMA: Gorica tukla Hajduka na Poljudu – Saidu crveni

Hajduk je doživio novu blamažu i na svom Poljudu izgubio od Gorice, novog prvoligaša, s 2:0.

Novi je to šok nakon ispadanja u 3. pretkolu Europske lige, a Hajduk je i dalje bez pobjede u domaćem prvenstvu.

Gosti su poveli u 27. minuti. Hajdukova je obrana loše reagirala, pa se snašao veznjak iz Ugande Farouk Miya i zatresao mrežu.

U završnici prvog poluvremena napadač Hajduka Jairo je u kaznenom prostoru srušio nigerijskog napadača Iyayija Atiemwena i sudac je pokazao na bijelu točku.

Siguran realizator penala u 40. minuti bio je Poljak Lukasz Zwolinski, kojemu je to treći prvenstveni pogodak.

U sudačkoj nadoknadi je Ahmed Said glavom je u glavu udario gostujućeg vratara Kahlinu i dobio izravni crveni karton.