SUPER PREDSTAVA: Sjajni Dinamo nadvisio poznati Fenerbahče

šunjić, dinamo

Dinamo je u Maksimiru dočekao Fenerbahče u 1. kolu skupine D Europa lige i ostvario sjajnu pobjedu od 4:1, koja je mogla biti i veća, pred dobro raspoloženim i brojnim gledalištem.

Dinamo je sjajno započeo sa stalnim napadima i to se pokazalo dobrim već u 16. minuti. Olmo i Oršić su odigrali kratki korner, lotpa dolazi do Šunjića koji sjano nisko pogađa za vodstvo 1:0.

Dinamo i dalje bolji, napada i u 26. minuti je 2:0. Gavranović je majstorski ostavio loptu za Hajrovića koji preciznim udarcem s 15-ak metara pogađa bliži kut za velikih 2:0!

Fenerbahče ima sjajnu priliku u 33. minuti, kada Ismaily puca iz slobodnog udarca s 25 metara, ali Livaković vadi loptu iz rašlji. Onda u 37. Hajrović je ubacio iz kornera, Dilaver puca glavom u stativu.

dinamo, fenerbahče

U drugom poluvremenu hladan tuš. Odmah je Fenerbahče smanjio na 2:1. U 47. minuti, u prvom napadu, Ismail ubacuje iz kornera, a Neustadter potpuno sam na drugoj stativi glavom zabija za 2:1. Pogreška Rrahmanija, koji uopće nije vidio igrača iza leđa.

A onda Dinamo daje gas, igra odlično i u 57. minuti Olmo odigrava Hajroviću  koji je potpuno sam i zabija u prazan gol za 3:1! Samo tri minute kasnije 4:1. Opet je sve počelo od Hajrovića koji daje do Stojanovića na desnom krilu, a ovaj nalazi Olma, koji jakim udarcem pogađa za 4:1.

Onda u 62. minuti prečka. Šunjić tuče s 20 metara, Tekin loše reagira, ali odbija loptu od grede u korner… Dinamo i dalje niže prilike i igra vrlo dobru utakmicu. Dinamo stalno napada i može zabiti peti zgoditak.

U 80. čista prilika – Hajrović je ubacio iz kornera, lopta ide do Gavranovića,  ali je pogodio igrača na crti.

U 93. minuti velika prilika za Dinamo, sudac je mogao suditi i kazneni udarac zbog igranja rukom.