SRNA NAKON OZLJEDE: Mogu stati na nogu – imao sam dosta sreće

Darijo Srna

Vatreni su sinoć svladali Izrael 2-0 u prvoj pripremnoj utakmici za EURO u Francuskoj. Na lošem terenu i po vrlo hladnom veremenu izbornik Ante Čačić, prktički bez treninga isprobavao je novi sustav 3-5-2.

Dva napadača Manđukić i Kalinić odigrali solidnu partiju, vezna linija Modrić, Badelj, Brozović, kojima se pridodavao Perišić bila je vrlo učinkovita, piše Media servis.

Obrana je bila u nekoliko navrata, pogotovo nakon prekida, izgubljena, a vratar Subašić vrlo siguran u trenucima kad su gosti pucali po našem golu. Najlošije od svega je što je jaki udarac u nogu dobio kapetan Dario Srna koji je završio na nosilima u 40. minuti utakmice.

“Imao sam dosta sreće, dobio sam nezgodan udarac i nadam se nije ništa puklo. Sad već mogu stati na nogu ali moram priznati da sam se prepao na prvu. To je prijateljska utakmica i nije niša strašno”, hrabrio se Srna.

Kapetan se osvrnuo i na novi sustav igranja.”Odgovara nam, nije to bilo bajno ali igrati ovakav sistem prvi put nije lako. Imamo dosta treninga ispred sebe u pripremnom periodu gdje možemo sve to usavršiti i to će izgledati jako dobro”, poručio je kapetan Vatrenih.

Neumorni Brozović zabio je drugi gol i ponovno je pokazao zašto ga u milanskom Interu toliko cjene. O novom sustavu kaže:”Nama veznjacima je to sve isto, malo u obrani je drugačije ali nadam se da ćemo se priviknuti. Pripremit ćemo se za Mađarsku i nadamo se pobjedi”, rekao Brozović.

U 57. minuti u igru je ušao igrač Reala Mateo Kovačić.”Mislim da je bilo OK po terenu koji je bio loš. Uvijek je pobjeda bitna iako su igrala tri različita sastava i to je bilo dobro – ali uvijek možemo bolje”, poručio je Kovačić.