SPEKTAKL U MAKSIMIRU: Sjajna Hrvatska nadvisila Grčku – velika prednost pred uzvrat!

Na rasprodanom stadionu u Maksimiru naši su reprezentativci odigrali odličnu prvu utakmicu play-offa za Svjetsko prvenstvo protiv Grčke i stvorili lijepu prednost pred uzvrat od 4:1.

Igrala se 10. minuta kada je Karnezis učinio veliku nesmotrenost, jer mu je pobjegla lopta, koju mu je oteo Kalinić, a vratar ga je grubo rušio u svom prostoru.

Bio je to kazneni udarac za Hrvatsku, kojeg je Modrić pretvorio u 1:0. Karnezis je mogao dobiti i crveni, ali je prošao sa žutim.

I onda samo par minuta kasnije novi gol za Hrvatsku! Strinić je dao s lijeve strane, a Kalinić sjajno reagirao i proslijedio loptu u mrežu za 2:0. Sjajan početak u Maksimiru!

I onda Grci u dvije prilike i u 28.minuti šok. Gol za Grčku! Sokratis je zabio nakon kornera nakon slabe reakcije Lovrena za 2:1.

Ali pet minuta kasnije Hrvatska se vraća u svoj ritam i zabija za 3:1. Vrsaljko je ubacio, Perišić na drugoj vratnici skočio i glavom pogodio.

U 50. minuti strašna pogreška lijevog beka Grčke, gurao je povratnu loptu golmanu, ali u trku do nje dolazi Vrsaljko koji gura do Kramarića koji zabija za 4:1.

Naši su primirili igru nakon 4:1. Grci su se ohrabrili i stvorili dvije ozbiljne prilike gdje je naša obrana opet plivala. Najopasnije u 75. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta Mitroglu tukao glavom preko gola.

Rebić ulazi umjesto Kalinića, a Vlašić umjesto Kramarića. A potom izlazi i Modrić a ulazi Pašalić. I onda opet prilika za Grčku i mnogo sreće za nas samo tri minute prije kraja.