SLOVENCI PRVACI EUROPE: U sjajnoj utakmici, na krilima Dragića, dobili Srbiju!

goran dragić, slovenija

U Istanbulu se igralo veliko finale Eurobasketa, u kojem su igrali naši susjedi Srbija i Slovenija, koja je pobijedila s 93-85, bez ijednog poraza na prvenstvu!

Bila je to od početka fantastična utakmica u kojoj su od početka Slovenci diktirali tempo, vodili, ali ih je Srbija dostizala.

Goran Dragić je valjda igrao utakmicu života, pokretao je sve akcije Slovenije, ali i sjajno zabijao. Sjajna Slovenija zabila je do poluvremena 56 koševa Srbiji, i to reprezentaciji koja ima sjajnu obranu.

Ali u drugom poluvremenu kreću Srbi i mnogo im toga polazi za rukom. U trećoj četvrtini Slovenija zabija samo 15 koševa.

Srbi se sve više približavaju i u posljednju četvrtu četvrtinu ulazi se sa 71-67 za Sloveniju. Razigrao se Bogdanović iz Srbije, a Dragić iz Slovenije kao da je posustao. To se osjeća u igri Slovenije. I Srbi sve više smanjuju razliku.

Goran Dragić, Slovenija, najbolji igrač prvenstva

Šest minuta prije kraja Srbi su na minus jedan, 77-76 za Sloveniju, koja napada i dva puta promašuje. Pet minuta prije kraja i Srbija je povela 78-77. Ali Prepelić ubacuje tricu i Slovenci opet vode. Srbi izjednačuju 80-80.

Dragić griješi i lopta za Srbiju 3,5 minute do kraja. Prava drama. Bogdanović pogađa i 82-80 za Srbiju.

Malo više od 3 minute do kraja 82-82, bacanja za Srbiju i Kuzmić promašuje. Prepelič gađa za Sloveniju i 84-82 za Slovence. Dragić je na klupi, malo je šepao, dvije je minute do kraja.

Srbija promašuje, Slovenija pogađa 86-82 za Sloveniju i dva bacanja za Rendolpha, ali promašuje. Ali Vidmar pet uzima Srbima loptu minutu prije kraja.

Prepelič pogađa dva bacanja i 88-82 za Sloveniju! U zadnjim sekundama Nikolič ima bacanja i pogađa za 90-82 za Sloveniju. I još 36 sekundi.

I na kraju 93-85! Goran Dragić proglašen je i najboljim igračem na prvenstvu.