SJAJNI JEDRILIČARI: Fantela i Marenić donijeli prvu zlatnu medalju u povijesti jedrenja

Zlatni jedriličari Fantela i Marenić (Foto: HJS)

Naši su jedriličari osvojili drugu olimpijsku medalju u Riju. Nakon srebra Tončija Stipanovića u Laseru, Šime Fantela i Igor Marenić osvojili su zlatnu medalju u klasi 470.

To je rekordna četvrta zlatna medalja za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Riju i prva u povijesti za hrvatsko jedrenje.

U olimpijskoj regati u svojoj klasi naši su vodili od prve do posljednje utrke, a u medal raceu u četvrtak ušli su s osiguranom medaljom. Posljednji dan jedriličarskih natjecanja u Marini de Gloriji sjajnim nastupom u finalu iskovali su zlato.

Uoči plova za odličja Fantela i Marenić imali su 11 bodova prednosti u odnosu na Grke Panagiotisa Mantisa i Pavlosa Kagialisa, odnosno 13 bodova više od trećih Australaca Mathewa Belchera i Willa Ryana, te su se u završnom plovu stalno držali ispred tih jedinih konkurenata za zlato i mirno ušli u cilj kao osmi, dok su Australci završili kao deveti, a Grci 10.