SJAJNI BORNA ĆORIĆ: U odlučujućem meču odveo Hrvatsku u finale Davis Cupa

Nakon što je Marin Čilić izgubio četvrti meč polufinala Davis Cupa protiv Sama Querreya, na Borni Ćoriću bila je velika odgovornost uvesti nas u finale.

Borna Ćorić, 18. igrač na ATP ljestvici, igrao je protiv Francesa Tiafoea, 40. na svijetu. Njihov prvi, ali i povijesni dvoboj.

Borna je izgubio prvi sret 7:6, a u drugom je bio sjajan i dobio ga 6:1. U trećem je briljantno krenuo i imao 5:1, da bi posve stao i Amerikanac je došao do velikih 6:5.

Doista se ne zna što se dogodilo. PotomBorna uspijeva izjednačiti na 6:6.

Ide se u tie-break – vrlo burno i dramatično Borna izjednačio na 4:4, pa imao 6:5, ali Amerikanac je izjednačio na 6:6.

Onda Borna ima set loptu na 8:7 , na servis Tiafoea, ali 8:8 je, pa 9:8 za Amerikanca. Drama ide dalje, pa je Borna izjednačio na 9:9, ali onda griješi i 10:9 je za Tiafoea.

Na servis Amerikanca Borna izjednačava na 10:10, a onda Amerikanac dobiva servis i 11:10 je za njega. Borna servira za 11:11, pa gubi servis i gubi 12:11. Tiafoe pogađa as i dobiva set.

U četvrtom setu opet onaj stari i dobri Ćorić, koji u jednom trenutku vodi 4:1, pa vodi 5:1 i svi se nadaju da to neće opet pogubiti kao u trećem setu.

Ima servis za set, pa set loptu, ali griješi. I nova set lopta i 6:1. Odlučit će peti set. Borna odličan, uzima servis Tiafoeu za 3:2 i ima servis, a onda Borna poteže na 5:3 na servis protivnika i ima meč loptu. Amerikanac griješi i velika pobjeda Borne Ćorića.

U meču prije, Marin Čilić nije bio “naj”. Imao je set i 6:1 u tie-breaku drugog steta, ali je neshvatljivo izgubio sedam poena u nizu.

Querrey je bio sve bolji i sasvim zasluženo je osvojio drugi bod za američku reprezentaciju.

Bila je to prva Querreyeva pobjeda u sedmom meču protiv Čilića – 7:6, 6:7, 6:3, 6:4 .

Finale Davis Cupa je na rasporedu od 23. do 25. studenoga, a Hrvatska će kao gost igrati protiv Francuske, koja je svladala Španjolsku (3:0).