PRVI TROFEJ NIKOLE KALINIĆA: Atletico osvojio europski Superkup

Nogometaši Atletico Madrida osvojili su europski Superkup pobijedivši Real Madrid 4:2, a Nikola Kalinić, koji je tek stigao u Atletico, slavio je svoj veliki trofej.

Dvoboj osvajača Lige prvaka i Europa lige u Tallinnu nakon 90. minuta završio je 2:2, ali nakon produžetaka slavili su crveno-bijeli. Atletico je poveo već u prvoj minuti golom Diega Coste, da bi Karim Benzema izjednačio u 27. minuti.

Kraljevi su vodili igru te su u prednost došli u 63. minuti kada Sergio Ramos zabija iz jedanaesterca, ali španjolski reprezentativac Costa svojim drugim golom izjednačava u 79. minuti i vodi svoj klub u produžetke. U dodatnih 30 minuta utakmice Atletico je zabio dva pogotka. Prvo je u 98. minuti Saul Niguez prekrasnim volejom povećao na 3:2, da bi konačan rezultat postavio Koke u 104. minuti.

Kapetan Vatrenih Luka Modrić igrao je za kraljevski klub od 57. minute, dok s druge strane Nikola Kalinić nije ulazio u igru.

Prvi puta u povijesti natjecanja susrela su se dva kluba iz istoga grada, a Atleticu je ovo treći osvojeni Superkup (2010. i 2012.).