PRVI PORAZ HRVATSKE: Šveđani stišali euforiju i održali nam lekciju

rukomet, reprezentacija

Naša je rukometna reprezentacija u Spaladium Areni u Splitu igrala posljednju utakmicu u skupini A na Europskom prvenstvu.

Protiv Švedske igralo se za prvo mjesto skupine, a u nije za nas dobro počelo, jer smo od samog starta gubili sa tri i četiri razlike.

U prvih 20 minuta imali su Šveđani 12-8, mi promašujemo i Šveđani idu na 13-8, pet razlike. Hrvatska u tim trenucima nema igru, ipak smanjujemo na 13-9.

Onda Pešić sjajno brani jedan udarac, a Kopljar samnjuje na 13-10. Ali Šveđani nam ne daju, četiri minute do poluvremena i 15-10 za njih.

Dvije minute do poluvremena je 17-11 za Švedsku, nama ništa ne polazi za rukom, mnogo se griješi. Na poluvrijeme se odlazi sa 17-12 za Švedsku.

reprezentacija, rukomet

Primili smo mnogo pogodaka u jednom poluvremenu, nismo imali igru, i našli smo se u teškoj situaciji pred početak nastavka utakmice.

Krećemo loše, Horvat promašuje sedmerac. Šveđani na plus sedam, 19-12. Pa brzo 22-15 za Švedsku. I opet promašujemo u napadu, a obrana lako prima.

Dolaze na plus osam Šveđani, 23-15, pa 24-16. Šveđani igraju lijepo, lepršavo, mi tonemo. I već je 25-16, čak devet razlike na 20 minuta do kraja.

Nama i dalje ništa ne polazi za rukom. Devet minuta prije kraja gubimo 32-25. Na tri minute prije kraja je 34-28 za bolje Šveđane. Šveđani čuvaju rezultat.

Mi popravljamo, ali spasa nema. Švedska nosi 4 boda, mi 2, a mi smo otvorili vrata Srbiji da ide dalje. Konačno je 34-31 za Švedsku.