PRVA HNL: Dinamo na teškom terenu do pobjede kod Intera, trener jako zadovoljan

Igrači Dinama u devetom su kolu Hrvatski Telekom Prve lige gostovali u Zaprešiću kod Intera gdje su upisali 3:1 pobjedu. Pogotke su za nova tri boda postigli Henriquez, Soudani i Doumbia.

Trener Cvitanović najavio je dan ranije na konferenciji da Modre zanima samo pobjeda protiv Intera, a od prve minute zaigrao je sljedeći sastav: Livaković na golu, stoperi Benković i Sigali te na bokovima Stojanović i Sosa. Ispred njih krenuo je Doumbia, kao i Moro i Antolić. Prema naprijed igrali su Soudani i Olmo te špica Henriquez.

Iako je travnjak bio doista nezahvalan za igru zbog velike količine kiše kojom je bio natopljen, igrači Dinama od prve su minute imali posjed lopte i kontrolirali stanje na terenu.

Trener Dinama Mario Cvitanović ovako je prokomentirao utakmicu u Zaprešiću i 3:1 pobjedu:

“Dobro smo se adaptirali cijeloj situaciji. Igrači su pokazali ono što je smisao i cilj: karakter, želju, zajedništvo i dobro raspoloženje. Bez obzira na teren i ove uvjete pokazali su sve što sam ranije naveo. Pokazali su zapravo veselje ovakvim uvjetima igre. Skidam im kapu i nadam se da nema ozljeda niti kod nas niti kod Intera. To je najbitnije, osim bodova bitno je zdravlje igrača”, rekao je trener za stranice Dinama.

Nakon gostovanja u Zaprešiću pred igračima Dinama još su dva gostujuća susreta. Modri će u Pulu kod Istre 1961 idući vikend, a nakon toga putuju u Vinkovce kod Cibalije.