PRETKOLO LIGE PRVAKA: Dinamo prošao Gruzijce – čeka ga Ferencvaroš

Dinamo je u Zagrebu ugostio gruzijski Saburtalo, nakon što je u gostima pobijedio s 2:0.

Igralo se drugo pretkolo Lige prvaka, a pobjednika očekuje bolji iz utakmice Ferencvaroš – Valetta.

Gosti su krenuli ambiciozno ne bi li iznenadili domaćine, a stvorili su i dvije ozbiljne prilike. Dinamo nije odgovorio dovoljno čvrsto iako se na terenu vidjelo da je bolja momčad.

Tako je u 34. minuti Pinto srušio protivnika, a Gabedava je nakon slobodnog udarca dobro tukao glavom, no Livaković sjajno brani.

Trenuci u kojima su gosti bolji. No u 45. minuti Dinamo u prilici. Nakon pogreške vratara Saburtala, koji se sudario sa svojim suigračem, prilika za Gojaka koji kasni.

U nastavku, u 53. minuti sjajna prilika za Dinamo. Oršić nabacuje iz kornera, a Lešković tuče iz voleja s desetak metara, ali pokraj vrata.

U 60. minuti ulazi Petković umjesto Gavranovića. Dinamovi napadi su jalovi. U 75. minuti ulazi Olmo, prvi put u ovoj sezoni. Izašao je Kdzior.

I onda u 78. minuti stupa na scenu najbolji igrač utakmice Mislav Oršić. Briljantna akcija s Petkovićem koji mu je dao loptu s “očima”, a Oršić postiže prelijepi zgoditak. Nešto kasnije probuđeni Dinamo i Gojak pogađa vratnicu.

A onda sjajna akcija Olma, ubacio je, a Petković ulijeće silovito i pogađa za 2:0 u 88. minuti.

I onda veselje – Olmo se u sudačkoj nadoknadi upisuje u strijelce i 3:0 za Dinamo.