PODJELA BODOVA U DERBIJU: Hajduk izvukao bod na Rujevici

Rijeka je u derbiju igrala protiv Hajduka u osmom kolu Prve HNL.

Rijeka je dobro krenula i prvu ozbiljniju priliku imali su u 10. minuti. Rujevica je zanijemila. Acosty je sjano potegao iz okreta tik uz lijevu vratnicu.

I onda 1:0 za Rijeku u 32. minuti. Lončar je ubacio s lijeve strane, a Franko Andrijašević majstorski glavom pogodio donji lijevi kut. Ali, igrač koji je ponikao u Hajduku nije slavio pogodak.

Šest minuta kasnije opet na djelu povratnik u hrvatski nogomet Andrijašević. Acosty je dodao do Andrijaševića, koji je šutirao i zatresao gredu!

U 55. minuti bila je najbolja prilika za Hajduk! Jurić se oslobodio protivničkog igrača, ali je loše pucao, pa jePrskalo obranio. Dvije minute kasnije Jakoliš je pada u šesnaestercu Rijeke, Hajduk traži penal, protestirao je i trener Burić, ali Jović je dobro vidio da penala nije bilo.

Sreća za Hajduk u 67. minuti. Haliklović je sjajno ušao u šesnaesterac, lijepo pucao, ali pogađa vratnicu.

I kazna stiže u 77. minuti. Toni Teklić, koji je rtek ušao, puca s dvadesetak metara, praktično bez šansi, i pogađa donji desni kut za 1:1.

Rijeka baca u petu brzinu, ali Hajduk se uspješno obranio.