OSIJEK ZAUSTAVLJEN U MAKSIMIRU: Dinamo bolji od rezultata – 2:1

dinamo, osijek

U Maksimiru su derbi igrali Dinamo i Osijek u četvrtom kolu HT Prve lige, nakon što su Osječani zasjeli na prvom mjestu. Sudio je Ivan Bebek.

Dinamo je aktivniji i reda prilike i u 7. minuti 100 posto šansa za Olma, koji je s dva metra promašio. Oštru, prizemnu loptu ubacio je Kadzior.

U 11. je u prilici Gavranović, puca glavom, ali Malenica brani.

Onda u 21. minuti Dinamo vodi 1:0. Theophile je glavom zabio nakon kornera  kojeg je odlično izveo Kadzior!

Dinamo ima čak 60 posto loptu u nogama, tek u 35. minuti Osijek je uputio prvi udarac prema golu Dinama. I onda u 45. minuti Hajrović pogađa gredu u zadnjim sekundama.

U drugom poluvremenu je Gojak umjesto Olma u Dinamu, koji odmah ima slobodni udarac s 20 metara, ali Hajrović puca u blok. Potom se ne događa baš ništa. Nema prilika, igra se od gola do gola. Oršić mijenja Hajrovića u Dinamu. Mijenja i Osijek – ulaze Bočkaj i Lopa, izlaze Boban i Mioč.

I onda 68. minuta i sjajna prilika Gavranovića, ali Malenica brani.  I u sljedećoj minuti opasno po Dinamo. Slobodan udarac s lijeva na rubu kaznenog prostora, izravno puca na gol Lopa, lopta prolazi niz nogu, ali Livaković je u pravom kutu.

U 73. minuti sjajna akcija Dinama. Ubačaj iz kornera sjajno puca glavom Theophile, ali s golne crte brani sjajno Malenica. Lopta je možda i prešla crtu. U 79. minuti Ademi sjajno prodire i puca u bliži kut, a Malenica brani.

I u trenutku kada Osijek pokušava izjednačiti u 86. minuti sjajna solo akcija Oršića i neobranjivi udarac s oko 25 metara za 2:0. Prava golčina! Malenica je letio zrakom, ali nije uspio. I kad se učinilo da je sve gotovo u 90. Petkovića, koji je ušao umjesto Gavranovića, pogađa lopta i Osijek je smanjio na 2:1.

Dinamo: Livaković, Moharrami, Ademi, Olmo, Hajrović, Gavranović, Leovac, Theophile, Šunjić, Dilaver, Kadzior.

Klupa: Zagorac, Gojak,Hodžić, Petković, Lešković, Perić, Oršić.

Osijek: Malenica, Lončar, Tomelin, Mioč, Boban, Šorša, Mudražija, Škorić, Marić, Hajradinović, Henty.

Klupa: Santini, Radeljić, Lopa, P. Bočkaj, Grgić, Pilj, Pervan.