OLIMPIJSKE IGRE: Rukometaši slavili protiv Tunisa, u četvrtfinalu protiv Poljske

izbornik, željko babić, rukomet

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je prvo mjesto u A skupini na Olimpijskim igrama u Riju.

Kauboji su u posljednjem susretu kola s uvjerljivim rezultatom slavili protiv Tunisa s 41-26.

Naši reprezentativci su već ranije osigurali četvrtfinale, a nakon što su Francuzi slavili protiv Danske, izabranici Željka Babića mogli su biti prvi ili drugi u skupini, prenosi Media servis.

Kauboji su sjajno ušli u susret, a već nakon pet minuta vodili s 11-3, da bi prvi dionicu susreta završili s prednošću od 15 pogodaka(25-10).

U nastavku dvoboja naši rukometaši su usporili ritam, Tunis je zabio 16 pogodaka ali u konačnici nisu uspjeli nadoknaditi veliki zaostatak.

Najbolji u našim redovima bio je Igor Karačićč s devet pogodaka, dok su Ilija Brozović, Marko Mamić i Ivan Čupić zabili po pet.

Evo što je rekao izbornik Željko Babić nakon pobjede:

“Od početka susreta odličan pristup, pogotovo na otvaranju. Imali smo jak ritam, odličnu tranziciju, čiste kontre. Bitno je da se nismo potrošili i imali kontrolu cijelu utakmicu. Poljska je odlična momčad s sjajnim trenerom koji je među najboljima u svijetu, međutim imamo i mi svoje kvalitete. Bit će jeko zanimljiva utakmica i vjerujem da ćemo pobijediti”.

Hrvatska će se u četvrtfinalu suočiti s Poljskom u četvrtak u 1 sat i 30 minuta iza ponoći.