O TOME SE GOVORI: Stvarni “trejdovi” košarkaša i “fantomski” transferi nogometaša

Ukoliko ste zaljubljenik u europske nogometne “Lige petice” i američku profesionalnu košarkašku ligu, sigurno s velikim nestrpljenjem očekujete početak nove sezone tih istih liga.

Izvor: Media servis

I nije samo užitak gledanja vrhunskog nogometa i vrhunske košarke razlog zbog kojeg jedva čekamo da završe svi “trejdovi” i transferi, pa momčadi s poznatim i konačnim rosterima istrče na travnjak, odnosno parket.

Svima nam je, nije to teško priznati, već pomalo dosta svakodnevnih prelazaka i “prelazaka” iz kluba u klub nogometnih i košarkaških “zvijezda” i “zvijezdica.” Ako bi netko, tko nije profesionalni košarkaški skaut, mogao nabrojati sve velike i malo manje velike “trejdove” u NBA ligi koji su se dogodili ovoga ljeta, taj se sa sigurnošću može nazvati “NBA fanatikom.”

Ono što je još sigurno, to je činjenica da su se ti prelasci iz kluba u klub (a klubova je u NBA ligi 30), ma koliko brojni bili – stvarno i dogodili, za razliku od fantomskih prelazaka europskih nogometaša, koji su se cijelo ljeto “selili i šetali” iz kluba u klub, a na kraju i najčešće, nisu otišli nikamo.

Pokušajte se samo sjetiti svih bombastično najavljenih opcija i klubova u koje su ovo ljeto, barem u medijima, “prešli” naši bivši i sadašnji nogometni reprezentativci: Mandžukić, Perišić, Rakitić, Modrić i Rebić! Napisane su stranice i stranice teksta u nogometnim rubrikama, o tome kako ih njihovi sadašnji klubovi, odnosno treneri, više ne trebaju i njihovim milijunskim transferima u PSG, Inter, Bayern, Milan, Manchester United, Juventus, Arsenal,… Broj svih mogućih kombinacija naše petorice nogometaša i klubova zvučnoga imena gotovo je neograničen.

To u praksi znači da je osiguran neograničen broj “vijesti od životnog značaja” za prosječnog Hrvata, odnosno miran ljetni san velikog broja urednika i sportskih novinara. Istina, ljeto je vrijeme odmora za veliku većinu sportaša, sportskih vijesti, barem onih udarnih, nema dovoljno, a iz nekog razloga ” biti ih mora.”

Još kada pročitate zavodljivi naslov: “Nećete vjerovati u koji se engleski klub seli Ivan Perišić!” ili “Saznali smo ime novog kluba našega Ante Rebića”, teško je odoliti i ne pročitati, ili propustiti “kliknuti” tako naslovljenu vijest, iako već iz iskustva znate da “sigurno nećete pronaći kuglicu ispod kutije šibica koju podignete.” Ako se nakon toga osjećate prevarenim ili poniženim, ništa ne brinite, i sportski “fanovi” skloni su mazohizmu. Osim toga, Engleska i Francuska nogometna liga startaju već 9. kolovoza, i to sigurno nije “fake news”.

Do tada, i još samo malo duže, istrpite nekako sve moguće transfere i “transfere.”