NIŠTA OD EUROPE: Slabi Hajduk izgubio od slabe Steaue

HAJDUK, STEAUA

Hajduk je gostovao u Bukureštu u utakmici protiv Steaue u uzvratu trećeg pretkola Europa lige, nakon što je susret u Splitu završio 0:0.

U prvom poluvremenu prava limunada, bez nogometa, pa su i gledatelji negodovali.

A onda je u drugom poluvremenu Steaua stisla. Najprije u 48. minuti ubačaj s lijeve strane, hajdukova obrana je zaspala, Ghomere kasni, ali do lopte dolazi Tanase, no Posavec sjajno brani. No, sudac pokazuje zaleđe.

Hajduk i dalje bez ozbiljnijih napada. A onda u 50. penal za Steauu. Mijo Caktaš je u svom kaznenom prostoru igrao rukom i sudac je opravdano dosudio kazneni udarac.

S bijele točke zabija Gnohere za 1:0! Posavec je dobro odabrao stranu, ali nije uspio obraniti dobar udarac.

I onda kada su svi mislili da će Steaua zadržati prednost za Hajduk zlata vrijedan gol zabio je Said nakon asistencije Jaira za 1:1.

Ali, Hajduk se prerano poveselio i prepustio inicijativu domaćinima, koji u sudačkoj nadoknadi vode 2:1. U 93. Posavec je kratak, izletio je na centaršut, lopta je pala točno na glavu Gnoherea koji zabija za 2-1.