NEMOĆNI HAJDUK: Lokomotiva primirila Splićane 2:0

Mirto Uzuni
Mirto Uzuni

U 11. kolu HNL-a u Kranjčevićevoj u Zagrebu pred 2500 gledatelja igrali su Lokomotiva i Hajduk.

U prvom poluvremenu Hajduk je imao nekoliko lijepih prilika, a najbolje dvije u 19. minuti.

Nakon kornera Gyursco je pucao prema vratima Lokomotive, no loptu je zaustavio Ivanušec, metar od gola. A onda u sljedećem napadu Said je probao glavom, no točno u ruke Grbiću.

Potom stiže kazna. U 24. minuti Lokomotiva vodi 1:0. U napadu ispada cijela obrana Hajduka, a Drožđek prima loptu i puca pokraj vratara Posavca.

Drožđek (Foto: Screenshot)

U nastavku Lokomotiva pušta inicijativu Hajduku, ali je opasna u kontrama. I upravo se to dogodilo. Pobjegao je Uzuni i pucao pokraj nemoćnog vratara Blaževića, koji je zamijenio Posacca zbog ozljede. Loptu je sa crte pokušao izbiti Bradarić, ali ju je ugura u vlastitu mrežu za 2:0.

U 75. minuti ispada obrana Lokomotive, loptu prima Caktaš i puca sjajno, ali pogađa stativu.

Grbića.LOKOMOTIVA: Grbić – Karačić, Majstorović, Datković, Lecjaks – Jakić, Ivanušec – Kastrati, Uzuni, Drožđek – Radonjić

HAJDUK: Posavec – Juranović, Vučur, Lopez, Bradarić, Tudor – Palaversa, Caktaš – Jairo, Gyursco, Said