NAKON DRAME NEMAMO FINALE: Hrvatska bila na korak do rukometnog krova svijeta

rukomet

Protiv Norveške naši su rukometaši lovili finale Svjetskog prvenstva u rukometu, gdje je pobjednika čekao domaćin Francuska. Na žalost izgubili smo.

Bili smo bolji u prvih osam minuta kada Norvežani nisu mogli do zgoditka. U to vrijeme zabijao je sjajno Duvnjak.

Ali, Norvežani su brzo izjednačili agresivnim napadom i potom otišli u vodstvo sa zgoditkom razlike koji smo lovili.

U 23. minuti 10-8 za Norvežane, prvi put dva razlike. Ne igramo dovoljno agresivno. Promašujemo napad. Imamo igrača više, ali ne koristimo.

Pešić brani sedmerac i sprječava da ne bude tri razlike. Igramo sporo, nismo okomiti prema golu i 11-8 za Norvežane u 26. minuti.

Horvat u teškim trenucim zabija sedmerac za 11-9 u 28. minuti. Na poluvrijeme se ide sa 12-10 za Norvežane.

U drugom poluvremenu u trećoj minuti smo na 12-12. Ali Norvežani brzo izjednačuju i dižu se na 15-13. Tada Pešić brani i na 15-15 vraća nas jer Mamić zabija za 16-15.

Rasplamsala se velika bitka, zgoditak za zgoditak. Tada Mamić hrabro otima loptu i gura u mrežu za 17-16, Pešić brani, imamo napad i sedmarac. Horvat ne zabija.

Ali, Norvežani pucaju pokraj gola. Ulijeće Duvnjak i 18-16. Norvežani promašuju sedmerac. Ali mi ne uspijevamo na tri razlike. Ponestalo nam je snage. Duvnjak se umorio.

Odlazi Norveška na 19-18., pa mi na 21-20, pa Pešić brani. Idemo na 22-20. Zadnjih pet minuta. Igra se 58. minuta 22-21 za nas i lopta za nas. Promašujemo.

Norvežani imaju napad minutu prije kraja. Drama. I onda 22-22 samo 30 sekundi do kraja. I onda sedmerac s istekom vremena. Horvat promašuje!!!

Idu produžeci. Imamo napad i igrača više. Zabija Mamić 23-22. Norvežani promašuju, a Horvat gađa za 24-22. Norvežani iz sedmerca 24-23. Mi promašujemo i 24-24.

Norvežani poveli 25-24 i mi odmah 25-25. Norvežani opet poveli 26-25, Duvnjak promašuje. Norvežani zabijaju 27-25. A potom i 28-25.