NAKON DRAME NA EUROBASKETU: Hrvatska svladala Crnu Goru sa plus 4 koša

košarka, reprezentacijaHrvatska je nakon pobjeda nad Mađarskom (67:58) te Rumunjskom (74:58) igrala na Eurobasketu u Cluju u Rumnjskoj protiv Crne Gore, po mnogo čemu najopasnijeg protivnika do sada.

Iako su ih Španjolci pregazili sa 99:60, oni su lako dobili Mađare (72:48), s kojima smo se mi namučili.

Na velikim natjecanjima Hrvatska je igrala sa Crnom Gorom samo 2011. u Litvi, kada smo pobijedili s 87:81.

Ali, na kraju niti jedna momčad nije uspjela proći grupnu fazu.

Bila je to tvrda utakmica u kojoj su naši neprestano vodili, ali Crna Gora se nije dala i zaostajala tek nekoliko koševa.

Ipak, na poluvremenu smo imaliplus 12 (43:31). Bilo je to na krilima odličnog Bogdanovića s 19 poena.

U posljednju četvrtinu ulazi se s prednošću Hrvatske 62:52. Hrvatska je održavala prednost od desetak koševa, ali su u jednom trenutku igrači stali.

Crna Gora dolazi samo na tri razlike, prava drama – 73:70. I onda užas, u zadnjoj minuti Crnogorci su samo na jedan razlike 73:72.

Na sreću pogađamo i dolazimo na 75:72, pa opet drama, igrači se 30 sekundi do kraja bacaju po terenu.

Crnogorcima dodijeljena lopta, imaju napad. Idu po tricu i na sreću promašuju. Time-Out 11 sekundi do kraja.

Petrović daje zadnje upute. Imamo loptu. Šarić ima bacanja. Pogađa za 76:72, a crnogorski izbornik Tanjević traži Time-Out.

Crnogorci napadaju, ali na sreću promašuju.