NAKON BITKE U SOČIJU: Hrvatska u polufinalu – opet veliki Subašić brani penale

danijel subašić

Hrvatska reprezentacija u Sočiju je igrala dramatičnu četvrtfinalnu utakmicu Svjetskog nogometnog prvenstva protiv domaćina Rusije. Pobjednika u polufinalu čeka Engleska.

Hrvatska i Rusija sastali su se četvrti put u povijesti, ali prvi put na nekom velikom natjecanju.

U kvalifikacijskoj skupini za Europsko prvenstvo 2008. godine u Austriji i Švicarskoj, Hrvati i Rusi su odigrali dvije utakmice, u Zagrebu i Moskvi, a zanimljivo obje su završile bez golova.

Rusi krenuli odlučno. U 4. minuti odlična šansa za Ruse. Nakon grešaka naše obrane, Vide i Vrsaljka, Džuba je raspalio, ali u blok je ušao Lovren.

Onda od 10. minute Hrvatska pritišće. Rebić sjajno vrti trojicu, sjajno daje Vrsaljku, a njegov ubačaj Rusi čiste.

Naši dominiraju, ali Rusi su opasni u kontrama. U 15. minuti novi trostruki dribling Rebića. Ruše ga na 20 metara i sjajna šansa, ali Rakitić loše puca.

Onda u 31. minuti Rusija vodi. Kakav zgoditak Čeriševa. Lijevom nogom s 18 metara zakucao je pod same rašlje.

Naši idu u napad. Igra se 40. minuta. Hrvatska je izjednačila na 1:1. Strinić daje za Mandžukića, ovaj savršeno gađa Kramarića na pet metara i Akinfejev ne može braniti.

kramarić, reprezentacija

U 52. minuti lopta kruži oko ruskog kaznenog prostora, ubačaj i škarice Kramarića sa 14 metara, ali ravno u Akinfejeva.

I dalje napadamo. U 60. minuti Perišić je sa desetak metara iz idealne situacije pogodio vratnicu.

U 63. iz igre izlazi Perišić, u igru ulazi Brozović. U 74. izlazi Strinić, ulazi Pivarić.

U 88. problem za Hrvatsku. Subašić spašavao da lopta ne ide u korner, ali se uhvatio za stražnji dio bedra, kriknuo je. Ipak nastavlja.

U 93. ozlijedio se i Vrsaljko. Ušao je Ćorluka. Dalić više nema pravo na izmjene.

vida

I onda 2:1 za Hrvatsku. Domagoj Vida je zabio nakon velike gužve glavom iza leđa Akinfejeva, nakon ubačaja Modrića i sjajnog bloka Mandžukića.

Rusi pokušavaju sve ne bi li izjednačil. Subašić nekoliko puta spašava. Onda drama u 115. Pivarić igra rukom. Slobodan udarac. Džagajev ubacuje, a Fernandez pogađa glavom za 2:2.

Pucaju se penali. Prva serija. Smolov je prvi izvođač. Pokušao je panenku, Subašić brani. Brozović zabija za 1:0! Druga serija. Džagojev zabija za 1:1! Kovačić za Hrvatsku promašuje. Brani mu Akinfejev. Treća serija. Mario Fernandes promašuje cijela vrata. Modrić uz puno sreće zabija. Od vratara i od vratnice. 2:1 za Hrvatsku. Četvrta serija Ignjaševič sigurno za 2:2. Vida za Hrvatsku sigurno i za 3:2. Peta serija Kurzjaev zabija za 3:3. Rakitić za pobjedu!

Momčadi su počele u sljedećim sastavima:

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Strinić, Lovren, Vida, Rakitić, Modrić, Perišić, Kramarić, Mandžukić, Rebić

Rusija: Akinfeev, Fernandes, Kutepov, Ignashevich, Cheryshev, Kuziaev, Zobnin, Golovin, Samedov, Dzyuba