NAKON BITKE U MAKSIMIRU: Dinamo nije uspio pobijediti Salzburg – završilo je 1-1

Dinamo, Salzburg 1

Dinamo je u Zagrebu dočekao Salzburg u prvoj utakmici play-offa za Ligu prvaka pred 15-ak tisuća gledatelja. I nije uspio doći do pobjede

Bio je to ujedno i prvi ozbiljniji protivnik hrvatskom prvaku na putu u Ligu prvaka. U prvom poluvremenu Dinamo je imao inicijativu, ali je Salzburg prijetio kontrama od kojih su neke bile i opasne.

Prvu veliku priliku Dinamo je imao u 22. minuti. Junior Fernandes se nakon grešaka dva suparnička igrača našao u prilici s loptom na desetak metara od gola. Taj neočekivani poklon ga je iznenadio, pa je pucao pokraj gola.

U 29. minuti velika prilika za Salzburg. Berisha je iz slobodnjaka nabacio s desne strane, a na petercu visoko skače branič Hinteregger i snažno puca glavom pod prečku. Srećom, Eduardo sjajno reagira i desnom rukom brani i izbija u korner.

Najbolju priliku Dinamo je imao u posljednoj minuti prvog dijela. Sjurio se Soudani u kazneni prostor, odapeo desnicom iskosa s desne strane, ali Walke je uspio obraniti njegov udarac krajnjim naporom.

U nastavku pritisnuo je Salzburg i imao dvije zgodne prilike. Dinamo se mučio, nije imao igru. i ubrzo je stigla kazna. Lazaro je u 59. minuti zabio za 0-1.

Dinamo je tada povukao ne bi li postigao zgoditak. Ali, tada se Salzburg opet povukao i čuvali su svoja vrata na sve načine. Kranjčar umjesto Antolića šalje u igru Ćorića. U 73. ubacuje Rog i Ćorić sam na pet, šest metara puca glavom, ali promašuje.

Onda u 75. minuti odlično gura loptu Rog, ruši ga Bernardo, i sudac pokazuje na kazneni udarac. Marko Rog postavlja i loptu na bijelu točku, a potom šalje loptu u jednu a vratara u drugu stranu i izjednačuje na 1-1.