NA OTVARANJU PRVENSTVA: Francuska eurogolom Payeta do pobjede nad Rumunjskom

euro

Na pariškom Stade de Franceu u petak je otvoreno Europsko prvenstvo, a u prvom su se susretu susreli domaćini i Rumunji.

Pred 80.000 navijača na tribinama i milijuna televizijskih gledatelja, Francuska i Rumunjska otvorile su ovogodišnju europsku smotru najboljih, a momčad Didiera Deschampsa pobijedila je 2:1 te osvojila prve bodove.

Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, a u 57. minuti Giroud je zabio za vodstvo Francuske. Samo osam minuta kasnije Stancu je poravnao iz kaznenog udarca, da radost domaćim navijačima donio je Payet u 89. minuti.

Utakmici je prethodila svečanost otvaranja turnira na kojoj su nastupili David Guetta i Zara Larsson, kao i nastup francuskih pilota, a hrvatska je zastava bila dio mozaika na tribinama.

Hrvatska nogometna reprezentacija svoju prvu utakmicu igra u nedjelju, također u Parizu, ali na Parku prinčeva. Suparnik će joj biti Turska.