MOŽE I S REZERVAMA: Dinamo pobijedio Lokomotivu s kombiniranom ekipom

petković, dinamo

Dinamo je u Maksimiru igrao susret 5. kola HNL-a protiv Lokomotive, a trener Bjelica odlučio je odmoriti cijelu momčad koja je u Bernu protiv Young Boysa ostvarila odličan rezultat 1:1.

Samo je vratar Zagorac startao iz momčadi iz Berna, jer se Livaković ozlijedio. Sličan eksperiment Bjelica je napravio i na utakmici protiv Rudeša, ali neuspješno jer je Dinamo jedva izvukao kod kuće 1:1.

Već u 10. minuti Dinamo je mogao povesti. Menalo je proigrao Moharramija koji odigrava dobru loptu za Budimira, ali obrana Lokomotive izbija u korner. Minutu kasnije prilika za Lokomotivu. Karačić je poslao centaršut na vrh peterca, ali Radonjić malo kasni.

U 22. Budimir je lijepo dao za Kadziora koji gađa suprotne rašlje, ali lopta odlazi malo preko gola. U 30. nakon kornera lopta dolazi do Leškovića koji iz voleja puca visoko preko gola.

U 36. odlična akcija Dinama. Budimir daje loptu za Menala, a ovaj iz dobre situacije loše puca kraj gola. Onda prilika u 43. minuti. Šunjić daje loptu Musi, on ju gura u sredinu u sredinu, ali Knežević puca ravno u Grbića. Onda u sudačkoj nadoknadi u 47. super prilika za Dinamo. Šunjić je lijepo nabacio u peterac, Petković je sam, ali glavom puca ravno u Grbića.

U drugom poluvremenu Dinamo napada, Budimir daje za Menala, on puca i Karačić hvata loptu rukom u padu i jedanaesterac za Dinamo. Petković šalje loptu u jedan a Grbića u drugi kut i 1:0 za Dinamo.

U 62. prilika za Lokomotivu. Krstanović je jurio sam prema Zagorcu, ali si je dao preveliki for i prilika je propala. Dinamo igra dobro i uzvraća u 71. Kadzior je ubacio na petarac s gotovo 40 metara iskosa, tri igrača Dinama su u skokru, ali promašuju loptu, a Grbić je sjajno vadi iz rašlji.

U 85. Gavranović čim je ušao već je u prilici. Odigrao je idealnu povratnu loptu za Kadziora, ali je on neprecizan s deset metara, iako je bio sam. U 88. Kadzior odlično gađa prvi kut iskosa iz slobodnog udarca, ali Grbić odbija u korner.