LIGA PRVAKA: Ajax srušio Juventus – Barcelona nadigrala Manchester United

Ajax i Barcelona prvi su polufinalisti nogometne Lige prvaka.

Spektakularni Ajax preokrenuo je utakmicu i šokirao Juventus pobijedivši ih u Torinu s 2:1 te nakon remija 1:1 u Amsterdamu izborio plasman među četiri najbolje momčadi.

Poveli su domaćini preko Cristiana Ronalda u 28. minuti, no nizozemski sastav koji slovi kao najveće iznenađenje ove sezone u nastavku susreta okrenuo je rezultat pogotcima van de Beeka (34) i de Ligta (67).

Mario Mandžukić zbog ozljede nije igrao za Staru damu.

Barcelona je nakon što je u gostima slavila kod Manchester Uniteda 1:0, rutinski odradila ostatak posla na svom Camp Nou i s 3:0 potvrdila prolaz dalje. Junak je bio Messi koji je srušio sve nade „Crvenih vragova“ s dva gola u 16. i 20. minuti, dok je konačan rezultat postavio Coutinho sjajnim udarcem u 61. minuti. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za domaćine.

Ajax će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Manchester Cityja i Tottenhama, dok će Barcelona odmjeriti snage s Liverpoolom ili Portom. City na svom Etihadu lovi gol zaostatka protiv Spursa, dok Redsi bez bolesnog Lovrena brane 2:0 prednost kod Porta. Obje utakmice počinju u 21 sat.