KVALIFIKACIJE LIGE PRVAKA: Sjajni Dinamo nokautirao Izraelce 5:0!

U sklopu 2. kvalifikacijskog kola Lige prvaka u Maksimiru je Dinamo igrao protiv izraelskog Hapoel Be’er Sheva i sjajnom igrom pobijediočak s 5:0!

Plavi su dobro krenuli od prve minute i odmah imali priliku za zgoditak. U gužvi pred šesnaestercem Hapoela, pucao je Olmo, ali je nakon bloka u korner izbacio golman Anestis. Dinamo i dalje napada, ali su gosti opasni iz kontri.

hajrović

I kada se učinilo kako gosti primiruju igru, sjajan potez Hajrovića, kojeg gađa Budimir, a Hajrović namješta loptu i pogađa u sam donji desni kut za 1:0 u 20. minuti.

U 28. minuti je 2:0 za Dinamo, a zabija Oršić. On je pokušao dodati loptu Gojaku, ali ona se odbija od suca i dolazi idealno do Gojaka koji puca iz okreta, a zatim nalijeće Oršić i iz blizine pogađa.

Gosti pokušavaju nešto i stvaraju priliku u 35. minuti, ali se Dinamo uspio obraniti. U drugom poluvremenu Dinamo opet napada. I u 50. pogodak i 3:0. Oršić sjajno puca iz slobodnjaka, vratar brani, onda iz odbijanca lopta dolazi do Hajrovića, vratar Anestis opet brani, ali treći odbijanac Ademi posprema u gol.

Onda Ademi u 61. minuti drugi put pogađa za 4:0. Sjajna akcija Olma i Oršića, a kapetan Ademi iz drugog pokušaja zabija. U 70. Hodžić ulazi umjesto odličnog Budimira, a potom i Šitum umjesto Oršića.

I onda u 83. minuti Hajrović je izveo slobodan udarac, ubacio, a Hodžić sjajno glavom zabija za 5:0! Dinamo je do kraja mogao i povećati vodstvo.

Uzvrat se igra za tjedan dana u Izraelu. U 3. kolu Dinamo će igrati protiv pobjednika dvoboja kazahstanske Astane i danskog Midtjyllanda (7./8. i 14. kolovoza). Astana je u prvom susretu pobijedila 2:1.